Zatrudnienie socjalne Reintegracja społeczna Reintegracja zawodowa Wolontariat Regulamin CIS Kontakt
Centrum Integracji Społecznej w Jaworznie, ul. Szczakowska 44, 43-600 Jaworzno, tel./fax. (32) 616-43-91
  Menu
O nas
Stowarzyszenie Reda
Informacje
Nasze pracownie
Kadra Centrum
Nasi Partnerzy
Podziękowania
Galeria
KONTAKT

Nasze pracownie Warsztat gastronomiczny

W profesjonalnie wyposażonej pracowni gastronomicznej Pani Mariola Borońska przekazuje uczestnikom zajęć wiedzę z zakresu zasad zdrowego i kulturalnego żywienia, przygotowania, jak i dekorowania potraw oraz deserów. Biorąc udział w zajęciach można nauczyć się planowania żywienia w rodzinie, gotowania, pieczenia przy użyciu najwyższej klasy urządzeń gastronomicznych.

Warsztat ogrodniczy

Opiekunką warsztatu ogrodniczego jest Pani Beata Jurek. Uczestnictwo w Jego zajęciach pozwala zdobyć lub poszerzyć zakres wiadomości z dziedziny ogrodnictwa. Największym zainteresowaniem cieszą się tematy z dotyczące gleboznawstwa, meteorologii, aranżacji wnętrz i terenów zieleni oraz zielarstwa. Korzystając z dostępnych materiałów dydaktycznych uczestnicy sami komponują i wykonują projekty ogrodów, parków, zieleńców bądź skwerów.Będąc słuchaczem tej pracowni można również zdobyć informacje na temat pielęgnacji i zagospodarowania terenów oraz działek przydomowych, a także nauczyć się rysunku technicznego i odręcznego, niezbędnego do wykonywania wspomnianych projektów. Zajęcia te umożliwiają rozwój indywidualnych inwencji twórczych, które w połączeniu z mechanizmami grupowymi, umożliwiają osiągnięcie oczekiwanego efektu realizowanego zadania.

Warsztat rękodzieła artystycznego

Celem warsztatu rękodzieła artystycznego jest przede wszystkim rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych, z naciskiem na precyzję wykonania i estetykę pracy. Pod opieką instruktora – Pani Małgorzaty Krzyżak uczestniczki tego warsztatu zdobywają m.in. umiejętności malowania na szkle, nakładania plam barwnych, łączenia kolorystyki, komponowania i dekorowania danej powierzchni, a także uczą się haftu krzyżykowego oraz samodzielnego wykonywania kartek okolicznościowych. Zajęcia warsztatowe rozwijają zarówno indywidualne zdolności plastyczne, jak również uczą współdziałania w grupie.

Warsztat budowlany

Uczestnicy tej pracowni zdobywają praktyczne umiejętności w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jaworznie. Pod opieką Panów Pawła Bednarka i Zorana Pazarlieva ekipa warsztatu budowlanego wykonuje podstawowe roboty drogowe m. in. naprawa i dbałość o stan techniczny dróg gruntowych i asfaltowych, naprawa chodników, układnie płyt i kostek brukowych.

Warsztat krawiecki

Uczestnicy warsztatu krawieckiego, który prowadzi Pani Wiktoria Kowcz poznają rodzaje procesów produkcyjnych, a mianowicie: przebieg procesu technologicznego w warsztatach produkcyjnych o charakterze taśmowym, akordowym, a także przebieg pracy w tradycyjnej pracowni krawieckiej o charakterze usługowo – miarowym. Uczestnicy poznają dokumentacje techniczno – technologiczną, zdobywają wiedzę z zakresu materiałoznawstwa, podstaw rysunku zawodowego, konstrukcji, jak również modelowania konstrukcyjnego i przestrzennego oraz konfekcjonowania i stylizacji. Poznają ponadto operacje krawieckie przy użyciu maszyn i urządzeń przemysłowych wysokiej klasy. Praca w pracowni umożliwia rozwój zdolności manualnych, kształtuje aktywność twórczą przydatną w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Pracownia stolarska

Pracujący w pracowni stolarskiej pod opieką Pana Łukasza Łęgowskiego zdobywają szlify w rzemiośle stolarskim. Wykonują proste prace z tej dziedziny wiedzy oraz jeżdża na montaże mebli i innych elementów powstałych w Pacowni Łęgowski.

Copyright © 2013 / WEBMASTER: Marcin Tomala / Omnia iura reservatur.